Pochłaniacz Zapachów Super Benek

Pochłaniacz Zapachów Super Benek

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność testować żwirek roślinny Super Benek, a dziś przygotowałam dla Was recenzję kolejnego produktu tej marki – organicznego Pochłaniacza Zapachów.

Czy znasz markę Super Benek?

Super Benek to polska marka znana ze żwirków dla kotów. W ich ofercie znajdują się nie tylko żwirki, ale także karmy, neutralizatory i pochłaniacze zapachów, a nawet szampony.

Ekologicznie

Super Benek to polska marka, a kupując polskie produkty nie tylko wspierasz nasz polski rynek, ale także przyczyniasz się do zmniejszenia emisji związanej z transportem.
Pochłaniacze zapachów Super Benek z linii organicznej są wyprodukowane z naturalnych, roślinnych składników, a według informacji, które podaje producent: ulegają naturalnego rozkładowi.

Pochłaniacz Zapachów Super Benek

Wypróbowaliśmy pochłaniacze zapachów z linii organicznej w dwóch wariantach zapachowych: naturalnym i cytrusowym. Stosowaliśmy je ze żwirkami Super Benek Corn Cat oraz z roślinnymi żwirkami innych producentów.
Sposoby stosowania:
– Posyp niewielką ilość pochłaniacza po powierzchni żwirku w kuwecie, następnie lekko wstrząsnąć kuwetą, aby proszek przemieścił się na dno kuwety.
– Posyp brudne miejsce pochłaniaczem, a następnie zbierz zanieczyszczenie po krótkim czasie.

⠀⠀

Wyniki moich testów

Wydajność żwirków z pochłaniaczem

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tego, ale pochłaniacz znacznie zwiększył wydajność żwirków. Ponadto nie o dwa czy trzy dni, ale aż o 12 dni!

Pochłanianie i neutralizowanie zapachów

Pochłaniacz w kuwecie

Oba stosowane przeze mnie żwirki dość dobrze pochłaniają nieprzyjemne zapachy w kuwecie i do tego kuwetę sprzątam codziennie, ale gdy odchody trafiają do mojego kosza na śmieci to sprawa nie wyglądała najlepiej. Tu wkracza u pochłaniacz zapachu! Pochłaniacz wymieszany ze żwirkiem sprawił, że nie było czuć zapachów odchodów z kosza nawet po kilku dniach (kosz na odpadki zmieszane wyrzucam raz w tygodniu).

Pochłaniacz poza kuwetą

Miałam również okazję wypróbować pochłaniacz również poza kuwetą – ale nie dlatego, że Apollo załatwia się poza kuwetą. Mój kot ma bardzo długie futerko i czasami odchody zaczepiają się o nie w kuwecie, a odczepiają, gdy Apollo biega już po mieszkaniu (takie są realia życia z kotem długowłosym). Co skutkuje nieplanowanym i nieświadomym “bombardowaniem” najczęściej podłogi w kuchni – bo właśnie w kuchni, sercu naszego domu, znajduje się kuweta. Testując Pochłaniacz Zapachów Super Benek posypywałam nim zarówno odchody jak i powierzchnię na którą upadły. Muszę przyznać, że skutecznie eliminował to wszystkie zapachy.

Zapach pochłaniacza

Naturalny

Wariant naturalny pachniał, hmm przyjemnie i kukurydziano. Odpowiadał zarówno mi jak i Apollo, więc idealnie nadawał się do stosowania w kuwecie.

Cytrusowy

Jeśli chodzi o zapach cytrusów, nie zawsze wiadomo, jak zareaguje kot. Niektóre koty nic sobie nie robią z zapachu cytrusów, a inne nie są w stanie znieść choćby delikatnej cytrusowa nuty. Testując ten produkt, odkryłam, że Apollo definitywnie należy do tej drugiej grupy. Cytrusowego pochłaniacza nie wypróbowałam w kuwecie, a jedynie poza nią (jak wspomniałam, Apollo nie załatwia się poza kuwetą, ale zdarza się, że odchody przyczepią mu się do futerka i odczepią poza kuwetą). Dla mnie zapach cytrusowy był naprawdę przyjemny i orzeźwiający.

⠀⠀

Podsumowanie

Pochłaniacz Zapachów Super Benek skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo produkt zwiększa wydajność żwirku niemal o 2 tygodnie, co wywarło na mnie bardzo dobre wrażenie. Dzięki właściwości zwiększania wydajności żwirku ten produkt naprawdę przypadł mi do gustu (szczególnie wariant o naturalnym zapachu).

⠀⠀

Problem z nieprzyjemnym zapachem z kuwety i załatwianiem poza kuwetą

Produkty pochłaniające lub neutralizujące zapachy powstały w jednym celu: maskowania nieprzyjemnych zapachów kocich odchodów wewnątrz i poza kuwetą.

Główne przyczyny problemu z brzydkim zapachem w kuwecie to: zbyt rzadkie usuwanie z nieczystości z kociej kuwety, zły stan zdrowia kota i nieodpowiednia dieta. Jeżeli świeżo zrobione odchody mają mocny, odpychający zapach, koniecznie udaj się do lekarza weterynarii ze swoim kotem.

Ponadto właściciele kotów często sięgają po produkty, które pochłaniają lub neutralizują zapachy, gdy ich kot załatwia się poza kuwetą. Pochłaniacz może poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem odchodów, ale to Ty musisz poradzić sobie z problemem Twojego kota – ponieważ załatwianie się poza kuwetą jest właśnie wołaniem do Ciebie o pomoc.

Gdy Twój kot załatwia się poza kuwetą to źle dobrany żwirek jest tylko jednym z wielu czynników, który może na to wpływać. Jeżeli doszło do takiej sytuacji, udaj się do lekarza weterynarii z kotem. Jeśli przyczyny zdrowotne zostaną wykluczone przez lekarza to skonsultuj się z kocim behawiorystą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top