Recenzja: Canadian Cat żwirek bentonitowy

Do tej pory na blogu pisałam tylko o żwirkach roślinnych, ale wiem, że wielu z Was używa innych rodzajów żwirków. Dlatego tym razem przygotowaliśmy dla was recenzję bentonitowego żwirku Canadian Cat.

Kilka słów o Canadian Cat

Żwirki Canadian Cat są produkowane przez polskiego producenta, który jest znany przede wszystkim ze swojej marki Super Benek. Dlaczego żwirek Canadian Cat jest taki wyjątkowy? Badanie chłonności, zgodne z normą DIN 18132, wykazało absorpcję cieczy na poziomie aż 450% a wszystko to dzięki zastosowaniu technologii podwójnej aktywacji żwirku.

Testy i analiza żwirku

Żwirek jest dostępny w 10 litrowych opakowaniach i to w trzech w wariantach zapachowych:

 • Naturalny
 • Lawendowa
 • Dziecięcy puder

Wyniki testów żwirku Canadian Cat Lawenda

W trakcie testu przyjrzałam się żwirkowi pod kątem zbrylania, chłonności, zapachu, pylenia, roznoszenia po domu i wydajności. Żwirek wsypałam do jednej kuwety, przy której leży wycieraczka i jest używana przez jednego kociego testera – Apollo.

Testowaliśmy żwirek Canadian Cat o zapachu Lawendy, bo to jeden z niewielu zapachów żwirku, co do którego jestem pewna, że będzie akceptowany przez mojego kota Apollo.

Zbrylanie i chłonność

 • bardzo dobrze się zbryla
 • doskonale wchłania wilgoć

Zapach

 • bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem zapachów
 • wyczuwalna, ale delikatna kompozycja zapachowa

Pylenie i roznoszenie po domu

 • umiarkowanie pyli przy wsypywaniu do kuwety
 • umiarkowanie roznosi się po mieszkaniu

Wydajność
10 litrów żwirku / jeden kot

 • wystarczył na 10 tygodni

⠀⠀

Utylizacja żwirku

Producent sugeruje, aby nie wyrzucać żwirku do toalety. Popieram jego sugestię, bo warto wiedzieć, że żwirki bentonitowe są silnie higroskopijne.

sposoby utylizacji żwirku dla kotów

Jakie przepisy dotyczące utylizacji żwirku dla kota obowiązują w Polsce?
W skrócie: zużyty żwirek i kocie nieczystości wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane. Więcej na temat zgodnych z polskim prawem i przyjaznych dla środowiska sposobów na utylizację wszystkich rodzajów żwirków i kocich odchodów znajdziesz w moim artykule:
Jak poprawnie utylizować żwirek i kocie odchody.

Moje zdanie o Canadian Cat

Żwirek ma bardzo drobną i regularną granulację, więc jest delikatny dla łapek kota. Po zmoczeniu niemal natychmiast tworzy zbite i nierozpadające się kulki, które można łatwo wyjąć łopatką i wyrzucić do kosza. Ale super chłonność to nie jedyna zaleta tego żwirku. Zazwyczaj stosowane przeze mnie żwirki starczały na 2-3 tygodnie, natomiast ten wystarczył nam na 10 tygodni.

Żwirek lekko się pylił przy wsypywaniu i czasem kilka pojedynczych żwirków opuszczało kuwetę na puchatych łapach Apollo, ale najczęściej zostawały na dywaniku przed kuwetą.

Podsumowując, wszystkie obietnice producenta się sprawdziły. Żwirek rzeczywiście jest super chłonny i niezwykle wydajny, a ja byłam z niego naprawdę bardzo zadowolona.

Okiem kota

Kot sam musi zadecydować, który żwirek mu najbardziej odpowiada, bo w końcu to on będzie go używał.

Apollo naprawdę chętnie korzystał ze żwirku przez 10 tygodni. Bentonitowy żwirek nie był dla niego zupełną nowością, bo już jako kociak używał takich żwirków.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Skomentuj i udostępnij mój artykuł, aby dać mi motywację do dalszego działania! 💙

 • Nie zapomnij zostawić komentarza!

Śmiało, zostaw komentarz pod artykułem! Podziel się swoimi przemyśleniami, pytaniami, lub propozycjami tematu na kolejny artykuł. Chcesz, żebym napisała recenzję o konkretnym produkcie? Daj znać w komentarzu!

 • Podziel się linkiem w mediach społecznościowych!

Udostępnij link do tego artykułu na Twoich social mediach, napisz w swojej relacji/stories o moim blogu albo pokaż jak zainspirowały Cię moje treści. Niech inni też mają okazję stać się świadomymi kocimi opiekunami!

⠀⠀

Dołącz do naszej społeczności
świadomych kocich opiekunów!

Obserwuj Apollo Fluffy Cat na Instagramie, YouTube. Facebooku,
Pinterest oraz Tiktok!

Joanna z Apollo Fluffy Cat

Jestem Joanna i razem z moim puchatym kotem Apollo tworzę bloga Apollo Fluffy Cat, gdzie dzielę się doświadczeniami i wiedzą na temat kotów i ekologii, abyś Ty mógł stać się lepszym i bardziej świadomym opiekunem kota. Więcej o mnie, Apollo i misji naszego bloga znajdziesz na stronie "O Nas".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę