Recenzja: Canadian Cat żwirek bentonitowy

Recenzja: Canadian Cat żwirek bentonitowy

Do tej pory na blogu pisałam tylko o żwirkach roślinnych, ale wiem, że wielu z Was używa innych rodzajów żwirków. Dlatego tym razem przygotowaliśmy dla was recenzję bentonitowego żwirku Canadian Cat.

Kilka słów o Canadian Cat

Żwirki Canadian Cat są produkowane przez polskiego producenta, który jest znany przede wszystkim ze swojej marki Super Benek. Dlaczego żwirek Canadian Cat jest taki wyjątkowy? Badanie chłonności, zgodne z normą DIN 18132, wykazało absorpcję cieczy na poziomie aż 450% a wszystko to dzięki zastosowaniu technologii podwójnej aktywacji żwirku.

Testy i analiza żwirku

Żwirek jest dostępny w 10 litrowych opakowaniach i to w trzech w wariantach zapachowych:

  • Naturalny
  • Lawendowa
  • Dziecięcy puder

Wyniki testów żwirku Canadian Cat Lawenda

W trakcie testu przyjrzałam się żwirkowi pod kątem zbrylania, chłonności, zapachu, pylenia, roznoszenia po domu i wydajności. Żwirek wsypałam do jednej kuwety, przy której leży wycieraczka i jest używana przez jednego kociego testera – Apollo.

Testowaliśmy żwirek Canadian Cat o zapachu Lawendy, bo to jeden z niewielu zapachów żwirku, co do którego jestem pewna, że będzie akceptowany przez mojego kota Apollo.

Zbrylanie i chłonność

  • bardzo dobrze się zbryla
  • doskonale wchłania wilgoć

Zapach

  • bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem zapachów
  • wyczuwalna, ale delikatna kompozycja zapachowa

Pylenie i roznoszenie po domu

  • umiarkowanie pyli przy wsypywaniu do kuwety
  • umiarkowanie roznosi się po mieszkaniu

Wydajność
10 litrów żwirku / jeden kot

  • wystarczył na 10 tygodni

⠀⠀

Utylizacja żwirku

Producent sugeruje, aby nie wyrzucać żwirku do toalety. Popieram jego sugestię, bo warto wiedzieć, że żwirki bentonitowe są silnie higroskopijne.

Utylizacja żwirku powinna odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jakie przepisy obowiązują w Polsce? Polskie prawo nie pozwala na wrzucanie żadnego rodzaju żwirku dla kota do toalety.

Więcej na temat zgodnych z polskim prawem i przyjaznych dla środowiska sposobów na utylizację wszystkich rodzajów żwirków i kocich odchodów znajdziesz w moim artykule:
Jak poprawnie utylizować żwirek i kocie odchody
który stworzyłam konsultując się z kilkudziesięcioma specjalistami w dziedzinach środowiska, kanalizacji, utylizacji oraz gospodarowania odpadami.

Moje zdanie o Canadian Cat

Żwirek ma bardzo drobną i regularną granulację, więc jest delikatny dla łapek kota. Po zmoczeniu niemal natychmiast tworzy zbite i nierozpadające się kulki, które można łatwo wyjąć łopatką i wyrzucić do kosza. Ale super chłonność to nie jedyna zaleta tego żwirku. Zazwyczaj stosowane przeze mnie żwirki starczały na 2-3 tygodnie, natomiast ten wystarczył nam na 10 tygodni.

Żwirek lekko się pylił przy wsypywaniu i czasem kilka pojedynczych żwirków opuszczało kuwetę na puchatych łapach Apollo, ale najczęściej zostawały na dywaniku przed kuwetą.

Podsumowując, wszystkie obietnice producenta się sprawdziły. Żwirek rzeczywiście jest super chłonny i niezwykle wydajny, a ja byłam z niego naprawdę bardzo zadowolona.

Okiem kota

Kot sam musi zadecydować, który żwirek mu najbardziej odpowiada, bo w końcu to on będzie go używał.

Apollo naprawdę chętnie korzystał ze żwirku przez 10 tygodni. Bentonitowy żwirek nie był dla niego zupełną nowością, bo już jako kociak używał takich żwirków.

⠀⠀

A Ty co o tym myślisz?

Dodaj komentarz pod tym postem i podziel się ze mną swoimi przemyśleniami, sugestiami oraz pytaniami!

⠀⠀

Dołącz do mojej społeczność świadomych kocich opiekunów 🐾

Nie zapomnij obserwować Apollo Fluffy Cat na Instagramie, YouTube. Facebooku i Pinterest.
Dla Ciebie to niecała minutka, a dla mnie to znak, że to co robię ma sens ❤️

Joanna z Apollo Fluffy Cat

Jestem Joanna i razem z moim puchatym kotem Apollo tworzę bloga Apollo Fluffy Cat, gdzie dzielę się doświadczeniami i wiedzą na temat kotów i ekologii, abyś Ty mógł stać się lepszym i bardziej świadomym opiekunem kota. Więcej o mnie, Apollo i misji naszego bloga znajdziesz na stronie "O Nas".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót do góry