Żwirek bentonitowy Canadian Cat

Żwirek bentonitowy Canadian Cat

Do tej pory na blogu pisałam tylko o żwirkach roślinnych, ale wiem, że wielu z Was używa innych rodzajów żwirków. Dlatego tym razem przygotowaliśmy dla was recenzję bentonitowego żwirku Canadian Cat.

Czy znasz Canadian Cat?

Żwirki Canadian Cat są produkowane przez polskiego producenta, który jest znany przede wszystkim ze swojej marki Super Benek. Dlaczego żwirek Canadian Cat jest taki wyjątkowy? Badanie chłonności, zgodne z normą DIN 18132, wykazało absorpcję cieczy na poziomie aż 450% a wszystko to dzięki zastosowaniu technologii podwójnej aktywacji żwirku.

Przetestowany przez nas żwirek Canadian Cat jest dostępny w 10 litrowych opakowaniach i to w trzech w wariantach zapachowych:

  • Naturalny
  • Lawendowa
  • Dziecięcy puder

Wyniki testów

Do testów otrzymaliśmy żwirek Canadian Cat o zapachu Lawendy, bo to jeden z niewielu zapachów żwirku, co do którego jestem pewna, że będzie akceptowany przez mojego kota Apollo. W ramach testów przyjrzałam mu się dokładnie pod kątem chłonności, zbrylania, zapachu, pylenia, roznoszenia po domu i wydajności.

Zbrylanie i chłonność

  • bardzo dobrze się zbryla
  • doskonale wchłania wilgoć

Zapach

  • bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem zapachów
  • wyczuwalna, ale delikatna kompozycja zapachowa

Pylenie i roznoszenie po domu

  • umiarkowanie pyli przy wsypywaniu do kuwety
  • umiarkowanie roznosi się po mieszkaniu

Wydajność
10 litrów żwirku / jedn kot

  • wystarczył na 10 tygodni

⠀⠀

Utylizacja

Producent sugeruje, aby nie wyrzucać żwirku do toalety. Popieram jego sugestię, bo warto wiedzieć, że żwirki bentonitowe są silnie higroskopijne.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ekologicznych i zgodnych z polskim prawem sposobach utylizacji wszystkich rodzajów żwirków dla kotów to odsyłam do wpisu
Jak poprawnie utylizować wszystkie rodzaje żwirków i kocie odchody?
który powstał dzięki konsultacjom z kilkudziesięcioma polskimi specjalistami w dziedzinach: środowiska, kanalizacji, utylizacji oraz gospodarowania odpadami.

⠀⠀

Podsumowanie

Okiem kota

Kot sam musi zadecydować, który żwirek mu najbardziej odpowiada, bo w końcu to on będzie go używał.

Apollo naprawdę chętnie korzystał ze żwirku Canadian Cat o zapachu lawendowym i to przez 10 tygodni. Bentonitowy żwirek nie był dla niego zupełną nowością, bo już jako kociak używał takich żwirków.

Moim zdaniem

Żwirek ma bardzo drobną i regularną granulację, więc jest delikatny dla łapek kota. Po zmoczeniu niemal natychmiast tworzy zbite i nierozpadające się kulki, które można łatwo wyjąć łopatką i wyrzucić do kosza.

Ale super chłonność to nie jedyna zaleta żwirku Canadian Cat. Zazwyczaj stosowane przeze mnie żwirki starczały na 2-3 tygodnie, natomiast Canadian Cat wystarczył na 10 tygodni.

Żwirek lekko się pylił przy wsypywaniu i czasem kilka pojedynczych żwirków opuszczało kuwetę na puchatych łapach Apollo, ale najczęściej zostawały na dywaniku przed kuwetą.

Podsumowując, wszystkie obietnice producenta się sprawdziły. Żwirek rzeczywiście jest super chłonny i niezwykle wydajny, a ja byłam z niego naprawdę bardzo zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top