Josera mokra karma dla kota

Josera mokra karma dla kota

Mokra karma dla kotów bez zbóż, bez GMO, bez barwników i konserwantów, a do tego produkowana przez firmę zaangażowaną aktywnie w ochronę środowiska. Dzięki uprzejmości firmy Josera, mieliśmy możliwość przetestować razem z Apollo karmę Josera Filet w saszetkach.

Czy znasz Josera?

Josera jest rodzinną firmą z Niemiec, która tworzy naturalne karmy dla zwierząt. Znana jest z suchych karm, ale ostatnio w ich ofercie pojawiły się dwie linie mokrych kram dla kotów: Josera Paté oraz Josera Filet. W ofercie mają również zabawki z kocimiętką oraz tekturowe domki.

⠀⠀

Firma świadoma ekologicznie

Josera nie przeprowadza testów na zwierzętach w trakcie produkcji oraz bierze aktywny udział w ochronie środowiska.

W ramach projektu ograniczenia emisji dwutlenku węgla posadziła wiele drzew, oraz nieustannie pracuje nad ekologiczną metodą produkcji i transportu. Dodatkowo firma jest częścią Systemu Ekozarządzania i Audytu (EMAS).

⠀⠀

Unboxing

Relację z unboxingu produktów i montaż kartonowego domku Josera możesz obejrzeć na naszym YouTube:

⠀⠀

Testy i analiza karmy

Josera Filet nie zawieraja zbóż, GMO, sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Karma skierowana jest do dorosłych kotów i może być stosowana u kotów z problemami nerkowymi.

Dostępne smaki:

 • kurczak,
 • kurczak z kaczką,
 • kurczak z łososiem,
 • kurczak z wołowiną,
 • kurczak z cielęciną.

Cena: około 5 zł za 70 g

⠀⠀

Producent podaje, że Josera Filet to pełno-porcjowa karma (czyli jest kompletną podstawą codziennej i zbilansowanej diety), a więc właśnie pod takim kątem została przeze mnie przeanalizowana.

Pierwsze wrażenie

Sugerując się nazwą “Josera Filet” spodziewałam się, że w saszetkach znajdę luźne kawałki filetów w sosie, ale ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu karmy mają naprawdę fajną, zbitą i wilgotną konsystencję. Zapach karm też jest bardzo ładny i naturalny.

⠀⠀

Skład i makroskładniki

Aby poznać wartość odżywczą oraz zbilansowanie danej karmy konieczne jest poznanie dokładniej zawartości składników analitycznych w karmie.

Analiza składu

Nie widzę potrzeby przytaczania tu pełnych składów, bo szczegółowy skład każdej z karm jest bardzo łatwo dostępny na stronie Josera.

Aby poznać zawartość procentową białka, tłuszczy i węglowodanów w stosunku do 100 gram suchej masy (a nie wody) przeprowadziłam prostą analizę matematyczną.

⠀⠀

Kurczak

Skład: filet z kurczaka 40%, bulion z kurczaka 39%,kurczak (zawiera serca i wątróbkę), tłuszcz z kurczaka, minerały.

Białko (45 – 55%)

56.19%

Tłuszcz (22 – 35%)

25.71%

Węglowodany (max 5%)

6.67%

Tauryna (min. 1500 mg)

1500 mg

Kalorie (kcal/100g)

ok. 120

Wapń:Fosfor (1,15:1)

1,22

Kurczak z łososiem

Skład: filet z kurczaka 40%, bulion z kurczaka 39%, łosoś 10%, wątróbka z kurczaka, tłuszcz z kurczaka, minerały.

Białko (45 – 55%)

56.19%

Tłuszcz (22 – 35%)

27.14%

Węglowodany (max 5%)

4.29%

Tauryna (min. 1500 mg)

1500 mg

Kalorie (kcal/100g)

ok. 110

Wapń:Fosfor (1,15:1)

1,22

Podsumowanie

Okiem kota

Wszystkie wypróbowane przez nas smaki przypadły Apollo do gustu. Talerzyk został wylizany do czysta w kilka chwil, a jego puchata mordeczka już skierowana była na mnie z pytaniem w oczach “Czy można prosić o więcej?”

⠀⠀

Moim zdaniem

Karma ma zbilansowany skład, odpowiednią zawartość tauryny, a do tego dzięki dobremu stosunkowi wapnia i fosforu nadaje się również dla kotów z problemami z układem moczowym. Ilość węglowodanów w niektórych karmach jest minimalnie za wysoka – o 1-2 punkty procentowe, ale jest to naprawdę nieduży margines na który można sobie pozwolić. Skład karm jest naturalny: karmy nie zawierają zbóż, GMO, sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.

Zalety

 • jasny i łatwo dostępny opis składu karmy,
 • odpowiednia ilość tauryny,
 • dobry stosunek wapnia i fosforu,
 • bez pszenicy i soi,
 • bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO),
 • bez sztucznych aromatów, bez barwników, bez konserwantów.

Wady

 • dostępna tylko w 70g saszetkach,
 • ilość węglowodanów w niektórych smakach jest minimalnie za wysoka.

Obecnie karmy występują tylko w formie 70 gramowych saszetek, a składnikiem dominującym jest kurczak. Mam nadzieję, że niedługo wejdą również większe opakowania np. 400 gramowe puszki (jako kolejny krok w stronę bycia ekologicznym) oraz inne bazy mięsne, np. indyk. Z uwagą będę śledzić rozwój tej linii produktów firmy Josera.

Po analizie stwierdzam, że karma Josera Filet może być kompletną podstawą codziennej i zbilansowanej diety. Zarówno ja, jak i mój puchaty kot Apollo, serdecznie polecamy karmy Josera Filet do podawania kotom na co dzień!

Deklaracja: Otrzymanie darmowego produktu do testów nie miało wpływu na recenzję. Wszystkie opinie publikowane na blogu zawsze odzwierciedlają moją uczciwą i bezstronną opinię. Lub, w zależności od przypadku, uczciwą i bezstronną opinię mojego kota Apollo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top