Niniejszy regulamin bloga opisuje zasady i regulacje związane z prawami autorskimi oraz treściami publikowanymi na stronie apollofluffycat.com.

Apollo Fluffy Cat to blog o kotach i ekologii z zasadami. Znajdziesz tu informację o odpowiedzialnej i ekologicznej opiece nad kotami, zdrowym żywieniu, właściwej pielęgnacji oraz recenzje produktów dla kotów i kocich opiekunów. Blog to moja przestrzeń w internecie dlatego dokładam wszelkich starań, aby ta przestrzeń była przyjazna dla wszystkich.

§1 Definicje

 • Blog – strona internetowa „Apollo Fluffy Cat” działająca pod adresem apollofluffycat.com
 • Autorka – autorką i administratorką Bloga jest osoba fizyczna Joanna Szwagierczak zamieszkała w Warszawie.
 • Czytelnik – osoba korzystająca z Bloga (czyli właśnie Ty).
 • Regulamin bloga – podstrona Bloga zawierająca zasady i regulacje związane z prawami autorskimi oraz treściami publikowanymi na Blogu.

§2 Prawa Autorskie

Wszystkie zdjęcia, ilustracje, grafiki, teksty, pliki audio i video oraz inne materiały opublikowane na Blogu są własnością Autorki oraz są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, przerabianie i/lub rozpowszechnianie ich bez pisemnej zgody Autorki oraz podania źródła jest łamaniem praw autorskich.

Zdjęcia i grafiki, do których prawa autorskie mają osoby trzecie są stosowne opisane na końcu artykułu, w którym występują (np. ilustracje poglądowe w recenzjach książek oraz zdjęcia moich rozmówców w wywiadach).

Jeżeli chcesz zacytować artykuł lub umieścić gdzieś zdjęcie, grafikę lub inne materiały opublikowane na Blogu to najpierw skontaktuj się z Autorką niniejszego bloga i uzyskaj zgodę! > Kontakt.

§3 Treść Bloga

Wszystkie opinie publikowane na Blogu są punktem widzenia Autorki na dany temat, a stanowisko wynika z osobistych doświadczeń, faktów, badań i obserwacji. Autorka pisze recenzje tylko i wyłącznie o produktach, które:

 • wypróbowała i analizowała oraz jest pewna co do ich składu,
 • widziała i analizowała, ale ze względu na skład, który mógłby mieć negatywny wpływ na kocie zdrowie, postanowiła nie wypróbować w praktyce.

Nie wszystkie recenzje są pozytywne. Autorka opiera recenzje na testach i dogłębnej analizie tematu. Nie rekomenduje produktów, które mogą mieć negatywny wpływ na kocie lub ludzkie zdrowie, lub nie spełniają swojej funkcji w sposób należyty.

§4 Rekomendacje

Pomimo aktywnego doszkalania się i brania udziału w wielu kursach dla zwierzęcych dietetyków, hodowców, lekarzy weterynarii i behawiorystów – Autorka nie jest jednym z nich. To od Czytelnika zależy czy będzie postępować zgodnie z publikowanymi na Blogu radami, czy nie. Szukając pomocy weterynaryjnej dla pupili, przede wszystkim należy wykonać stosowne badania i skonsultować się z lekarzem weterynarii, który może zlecić odpowiednią kurację.

§5 Komentarze

Jeżeli treści na Blogu okażą się pomocne, lub masz jakieś pytania to zachęcam do dodawania komentarzy pod postami. Dla Ciebie to niecała minutka, a dla mnie to znak, że to co robię ma sens.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale musi zostać ono przekazywane w sposób kulturalny. Autorka zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy, jeżeli komentarz:

 • jest obraźliwy,
 • jest niezwiązany z tematem,
 • stanowi reklamę,
 • zawiera link wprowadzający w błąd.

Na Blogu działa system anty-spam, dlatego komentarze nie są od razu publikowane.

§6 Linki

Afiliacyjne

Blog może zawierać linki afiliacyjne, co oznacza, że jeśli Czytelnik zdecyduje się dokonać zakupu za pośrednictwem jednego z takich linków to mogę dostać bardzo mały procent ceny sprzedaży. Nie ma to wpływu na cenę, jaką Czytelnik zapłaci za produkty ani na prawa konsumenta, takie jak prawo do zwrotu produktów. Pomaga to pokryć koszty bloga: hosting, domena, obsługa techniczna, wtyczki, oprogramowanie graficzne oraz pozostałe koszty związane z prowadzeniem bloga.

Zewnętrzne

W artykułach, postach czy komentarzach Czytelników mogą znajdować się odnośniki do stron zewnętrznych. Autorka nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Blogiem.

§7 Zastrzeżenia dla logo i znaków towarowych

Widoczność znaków towarowych lub logo nie implikuje ani nie sugeruje poparcia lub sponsorowania Bloga przez firmy lub osoby trzecie. Wszystkie logo i znaki towarowe firm i osób trzecich wymienione na Blogu są znakami należącymi do ich odpowiednich właścicieli i są wykorzystane wyłącznie w celach demonstracyjnych

§8 Polityka Prywatności

Szczegóły zarządzania przez Blog danymi osobowymi dostępne są na stronie Polityki Prywatności: apollofluffycat.com/polityka-prywatnosci/

§9 Kontakt

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z niniejszym Regulaminem Bloga, skontaktuj się z Autorką:

 • Adres poczty elektronicznej: joanna@apollofluffycat.com

§10 Postanowienia Końcowe

Autorka zastrzega sobie prawo zmian niniejszego Regulaminu Bloga bez konieczności informowania o tym Czytelników. Wprowadzone zmiany w Regulaminie Bloga będą publikowane na tej podstronie Bloga i wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.

Regulamin Bloga Apollo Fluffy Cat – aktualizacja 21.04.2022

Powrót na górę