Wąsy Wiszące – drapak i legowisko od Misspaper

Wąsy Wiszące – drapak i legowisko od Misspaper

Czy widzieliście kiedyś mebel tak piękny, że aż trudno było wam uwierzyć, iż jest to mebel stworzony z myślą o kotach? Gdy natknęłam się na Wąsy Wiszące od Misspaper – moją pierwszą myślą było “idealne dla mojego puchatego dżentelmena” i w taki sposób ten cudowny drapak stał się pierwszym designerskim meblem Apolla.

Kim jest Misspaper?

Uwielbiamy lokalnych twórców więc nie ciężko domyślić się, że Misspaper to polska designerka. Ma na swoim koncie cały wachlarz mebli dla kotów, wszystkich stworzonych w minimalistycznym stylu eko. Od sofy, przez wąsy i komodę, po kolorowego psiaka-drapaka. Każdy z projektów jest niebanalny i przede wszystkim eko!

⠀⠀

Ekologicznie

Choć na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, Wąsy Wiszące (tak jak i pozostałe meble autorstwa Misspaper) są stworzone z tektury, czyli są biodegradowalne. Chcę też przypomnieć, że do produkcji tektury w przeważającej części używa się makulatury.

Drapaki Misspaper to polski produkt, a kupując polskie produkty nie tylko wspierasz nasz polski rynek, ale również przyczyniasz się do zmniejszenia emisji związanej z transportem.

⠀⠀

Unboxing

Unboxing, montaż i nasze pierwsze cat-testy Wąsów Wiszących możecie obejrzeć na naszym YouTube:

⠀⠀

Pierwsze wrażenie

Design

Stwierdzenie, że Wąsy od Misspaper są nietuzinkowe to duże niedopowiedzenie. Projekt Wąsów jest inspirujący, refleksyjny i po prostu magiczny. Do samego końca nie mogliśmy się zdecydować, gdzie umieścić Wąsy, bo wyglądałyby cudownie w każdym pokoju. Wybór padł na nasłonecznioną ścianę w sypialni nad łóżkiem – i bardzo dobrze, bo Apollo spędzał na łóżku większość dnia drzemiąc i wygrzewając się w słońcu, a teraz robi to na Wąsach Wiszących.

⠀⠀

Lekkość

Kolejnym własnością drapaka, którą ciężko przeoczyć jest niezwykła lekkość. Bez problemu można unieść Wąsy jedną ręką (no chyba, że siedzi na nich Apollo, wtedy nie obędzie się bez małego wsparcia ze strony drugiej ręki).

⠀⠀

(Wielo) Funkcyjność

Wąsy Wiszące to półka, legowisko i drapak w jednym.

Legowisko

W unoxingowym video możecie na własne oczy zobaczyć jak ciekawski Apollo nieśmiało zapoznaje się z Wąsami by po chwili pełen pewności siebie usadowił się na Wąsach. Od tej chwili są niemal nierozłączni, bo Apollo wyleguje się na Wąsach przez większość dnia (i nocy), co możecie zobaczyć w Stories na instagramie @apollo.fluffy.cat. Czy jest mu wygodnie? Myślę, że to zdjęcie odpowie na to pytanie:

⠀⠀

Półka

Minimalistyczny design znajduje swoje zastosowanie nie tylko w wyglądzie mebla, ale również w formie prostego montażu, który w naszym przypadku trwał niespełna 5 minut (a relację z niego możecie zobaczyć na naszym YouTube). Załączone do półki dwa kołki montażowe i dwa kołki rozporowe to niemal wszystko, co jest potrzebne do montażu półki. (Elementem, który jest konieczny do montażu, a nie jest częścią zestawu, jest wiertarka.)

⠀⠀

Drapak

Apollo nigdy wcześniej nie przejawiał zainteresowania tekturowymi drapakami, dlatego na początku byłam dość sceptyczna co do tej funkcjonalności, ale jeszcze w dniu montażu moje wątpliwości zostały rozwiane. Pierwszy raz widziałam, żeby Apollo oddawał się przyjemności drapania na wpół śpiący z zamkniętymi oczami! To dopiero symbol prawdziwej kociej wygody i lenistwa!

⠀⠀

Podsumowanie

  • Niezaprzeczalnymi atutami Wąsów jest oryginalny design, wielofunkcyjność oraz pozytywny wpływ na środowisko naturalne.
  • Nie ma lepszego potwierdzenia, że Wąsy są fantastycznym meblem, niż uradowana mina mojego rozpieszczonego kota – on wie co dla niego dobre i nie boi się tego okazać.
  • Wąsy dodały naszej sypialni niepowtarzalnego klimatu i z pewnością zapadają głęboko w pamięć każdemu, kto odwiedza nasze małe mieszkanko.

Polecam wam zarówno Wąsy, jak i inne tekturowe meble Misspaper bez względu na to, czy jesteście fanami minimalizmu, eko-designu czy po prostu chcecie sprawić przyjemność swojemu kociakowi.

Dostępność

Wąsy Wiszące są dostępne na stronie projektantki Misspaper w cenie 229 zł (należy jeszcze doliczyć koszt przesyłki).
Jeśli pokochaliście ten design, ale jednak nie jesteście przekonani do wieszania drapaka na ścianie, to idealnie sprawdzą się Wąsy Leżące (również w cenie 229 zł) przeznaczone do postawienia na podłodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top