Naturalny żwirek Super Benek Corn Cat

Naturalny żwirek Super Benek Corn Cat

Testom ekologicznych produktów na naszym blogu nie ma końca! Tym razem przygotowaliśmy dla was recenzję naturalnego żwirku Super Benek Corn Cat.

Czy znacie żwirki Super Benek?

Super Benek to polska marka znana ze swojego szerokiego wachlarza żwirków dla kotów. W ich ofercie znajdują się żwirki biodegradowalne, bentonitowe i silikatowe.

Super Benek Corn Cat

Przetestowany przez nas roślinny żwirek Super Benek Corn Cat jest dostępny w kilku w wariantach zapachowych i wielkościowych:

 • Naturalny (7, 14 i 25 litrów)
 • Świeża Trawa (7 i 25 litrów)
 • Morska Bryza (7 i 25 litrów)
 • Golden (7 i 25 litrów)

Ekologicznie

Żwirek Super Benek Corn Cat to polski produkt, a kupując polskie produkty nie tylko wspierasz nasz polski rynek, ale również przyczyniasz się do zmniejszenia emisji związanej z transportem.

Żwirek jest biodegradowalny i pakowany w ekologiczne papierowe worki, zamiast plastikowych, dzięki czemu ograniczamy ilość produkowanych przez nas śmieci.

⠀⠀

Wyniki testów

Wypróbowanym przez nas wariantem żwirku był 7 litrowy Super Benek Corn Cat Naturalny. Przyjrzałam się dokładnie pod kątem zbrylania, chłonności, zapachu, pylenia, roznoszenia po domu i wydajności.

Zbrylanie i chłonność

 • bardzo dobrze się zbryla
 • dobrze wchłania wilgoć

Zapach

 • ma naturalny i wyraźny zapach
 • bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów w kuwecie

Pylenie i roznoszenie po domu

 • pyli przy wsypywaniu do kuwety
 • nie roznosi się po mieszkaniu

Wydajność
(7 litrów żwirku dla jednego kota)

 • wystarczył aż na 16 dni

⠀⠀

Utylizacja

Producent podaje możliwość wyrzucania zużytego żwirku do toalety, ale również sugeruje, aby przede wszystkim stosować się do lokalnych przepisów prawa.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat przyjaznych dla środowiska i zgodnych z polskim prawem spodów na utylizacji wszystkich rodzajów żwirków dla kotów przeczytaj mój artykuł
Jak poprawnie utylizować żwirek i kocie odchody?
który powstał dzięki konsultacjom z kilkudziesięcioma specjalistami w dziedzinach: środowiska, kanalizacji, utylizacji oraz gospodarowania odpadami.

⠀⠀

Podsumowanie

Okiem kota

Zawsze powtarzam, że w kwestii żwirku pierwsze i ostatnie słowo ma zawsze kot. Jakie jest zdanie mojego kota na temat żwirku Super Benek Corn Cat Naturalny?

Gdy już nasypałam żwirku do kuwety i odwróciłam się na chwilę to Apollo bez wahania wskoczył na świeżo wsypany żwirek i “przetestował go” jak należy 😉 Tak szybka akceptacja nowego żwirku przez mojego puchatego kota oznacza, że żwirek naprawdę przypadł mu do gustu.

⠀⠀

Moim zdaniem

Żwirek jest dość wydajny, doskonale pochłania wilgoć i nieprzyjemny zapach oraz zbryla się bardzo dobrze tworząc twarde i zbite kulki (które się nie rozpadają). Wbrew moim przypuszczeniom, żwirek w ogóle nie roznosił się po mieszkaniu, a każda próba opuszczenia terenu kuwety przez żwirek kończyła się na dywaniku przed kuwetą. Jedyną wadą jaką byłam w stanie znaleźć to fakt, że żwirek pyli się przy wsypywaniu do kuwety, ale to naprawdę drobna wada.

Dla mnie ogromną zaletą tego żwirku jest jego aspekt ekologiczny. Żwirek Super Benek Corn Cat Natural to biodegradowalny żwirek, który nie zawiera dodatków chemicznych i jest wyprodukowany z naturalnych, roślinnych składników. Dostaje też ode mnie duży plus za ekologiczne papierowe opakowanie! Użytkowanie tego żwirku było prawdziwą przyjemnością i mogę śmiało powiedzieć, że żwirek Super Benek Corn Cat spełnił wszystkie moje oczekiwania względem żwirku.

2 thoughts on “Naturalny żwirek Super Benek Corn Cat

 1. Dużo dobrego słyszeliśmy o tym żwirku 🙂 Może kiedyś się skusimy na przetestowanie. Niestety nasz Piotruś średnio lubi żwirki kukurydziane i drewniane (najprawdopodobniej ze względu na ich gruboziarnistość), dlatego zawsze muszę je mieszać z tradycyjnym bentonitem… Wciąż szukam naszego eko ideału, który przypasuje kociastym… 😉

  1. Każdy żwirek ma swoje plusy i minusy, a wybory kociaków nie zawsze są takie oczywiste jakby się nam ludziom wydawało – i to jest ich urok. Trzymam kciuki za znalezienie żwirku idealnego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top