Wypróbowałam i przetestowałam Super Benek Corn Cat żwirek kukurydziany. Czy to odpowiedni żwirek dla Ciebie i Twojego kota? Dowiesz się tego z tej recenzji!
Kilka słów o Super Benek
Super Benek to polska marka znana ze swojego szerokiego wachlarza żwirków dla kotów. W ich ofercie znajdują się żwirki biodegradowalne, bentonitowe i silikatowe.
Testy i analiza żwirku
Przetestowany przez nas roślinny żwirek Super Benek Corn Cat jest dostępny w kilku w wariantach zapachowych i wielkościowych:
- Naturalny (7, 14 i 25 litrów)
- Świeża Trawa (7 i 25 litrów)
- Morska Bryza (7 i 25 litrów)
- Golden (7 i 25 litrów)
Ekologicznie
Żwirek jest biodegradowalny i pakowany w ekologiczne papierowe worki, zamiast plastikowych, dzięki czemu ograniczamy ilość produkowanych przez nas śmieci.
Polskie produkty
Żwirek Super Benek Corn Cat to polski produkt, a kupując polskie produkty nie tylko wspierasz nasz polski rynek, ale również przyczyniasz się do zmniejszenia emisji związanej z transportem.
Wyniki testów żwirku Super Benek Corn Cat
Wypróbowanym przez nas wariantem żwirku był 7 litrowy Super Benek Corn Cat Naturalny. W trakcie testu przyjrzałam się żwirkowi pod kątem zbrylania, chłonności, zapachu, pylenia, roznoszenia po domu i wydajności. Żwirek wsypałam do jednej kuwety, przy której leży wycieraczka i jest używana przez jednego kociego testera – Apollo.
Zbrylanie i chłonność
- bardzo dobrze się zbryla
- dobrze wchłania wilgoć
Zapach
- ma naturalny i wyraźny zapach
- bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów w kuwecie
Pylenie i roznoszenie po domu
- umiarkowanie pyli się przy wsypywaniu do kuwety
- nie roznosi się po mieszkaniu, drobinki zostają na wycieraczce
Wydajność
7 litrów żwirku / jeden kot
- wystarczył na 16 dni
Utylizacja żwirku
Jakie przepisy dotyczące utylizacji żwirku dla kota obowiązują w Polsce?
W skrócie: zużyty żwirek i kocie nieczystości wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane. Więcej na temat zgodnych z polskim prawem i przyjaznych dla środowiska sposobów na utylizację wszystkich rodzajów żwirków i kocich odchodów znajdziesz w moim artykule:
Jak poprawnie utylizować żwirek i kocie odchody.
Moje zdanie o Super Benek Corn Cat Naturalny
Super Benek Corn Cat żwirek kukurydziany jest dość wydajny, doskonale pochłania wilgoć i nieprzyjemny zapach oraz zbryla się bardzo dobrze tworząc twarde i zbite kulki (które się nie rozpadają). Wbrew moim przypuszczeniom, żwirek w ogóle nie roznosił się po mieszkaniu, a każda próba opuszczenia terenu kuwety przez żwirek kończyła się na dywaniku przed kuwetą. Jedyną wadą jaką byłam w stanie znaleźć to fakt, że żwirek pyli się przy wsypywaniu do kuwety, ale to naprawdę drobna wada.
Dla mnie ogromną zaletą tego żwirku jest jego aspekt ekologiczny. Producent zapewnia, że żwirek nie zawiera dodatków chemicznych i jest wyprodukowany z naturalnych, roślinnych składników. Dostaje też ode mnie duży plus za ekologiczne papierowe opakowanie! Użytkowanie tego żwirku było prawdziwą przyjemnością i mogę śmiało powiedzieć, że żwirek spełnił wszystkie moje oczekiwania względem żwirku.
Okiem kota
Zawsze powtarzam, że w kwestii żwirku pierwsze i ostatnie słowo ma zawsze kot. Jakie jest zdanie mojego kota na temat żwirku Super Benek Corn Cat Naturalny?
Gdy już nasypałam żwirku do kuwety i odwróciłam się na chwilę to Apollo bez wahania wskoczył na świeżo wsypany żwirek i „przetestował go” jak należy 😉 Tak szybka akceptacja nowego żwirku przez mojego puchatego kota oznacza, że żwirek naprawdę przypadł mu do gustu.
Czy korzystałaś/łeś kiedyś ze żwirku Super Benek Corn Cat? Jak się u Ciebie sprawił?
A Ty co o tym myślisz?
Dodaj komentarz pod tym postem i podziel się ze mną swoimi przemyśleniami, sugestiami oraz pytaniami!
⠀⠀
Joanna z Apollo Fluffy Cat
Jestem Joanna i razem z moim puchatym kotem Apollo tworzę bloga Apollo Fluffy Cat, gdzie dzielę się doświadczeniami i wiedzą na temat kotów i ekologii, abyś Ty mógł stać się lepszym i bardziej świadomym opiekunem kota. Więcej o mnie, Apollo i misji naszego bloga znajdziesz na stronie "O Nas".
3 komentarze do “Recenzja: Super Benek Corn Cat żwirek kukurydziany”
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.
ja juz oddwana uzywam go dla moich dwoch kotow i nie zamienilabym na inny. Co prawda byly momenty ze jeden kot probowal go jesc ale na szczescie juz tego nie robi.
Dużo dobrego słyszeliśmy o tym żwirku 🙂 Może kiedyś się skusimy na przetestowanie. Niestety nasz Piotruś średnio lubi żwirki kukurydziane i drewniane (najprawdopodobniej ze względu na ich gruboziarnistość), dlatego zawsze muszę je mieszać z tradycyjnym bentonitem… Wciąż szukam naszego eko ideału, który przypasuje kociastym… 😉
Każdy żwirek ma swoje plusy i minusy, a wybory kociaków nie zawsze są takie oczywiste jakby się nam ludziom wydawało – i to jest ich urok. Trzymam kciuki za znalezienie żwirku idealnego!