Recenzja: LitterLocker kosz na zużyty żwirek

UUżywam kosza na żwirek LitterLocker od pół roku i jestem gotowa podzielić się opinią i doświadczeniami oraz odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania: Czy warto kupić kosz na zużyty żwirek? Czy LitterLocker skutecznie blokuje wydostawanie nieprzyjemnych zapachów? Czy jest łatwy w obsłudze? Czy to ekologiczne rozwiązanie? Na ile wystarcza jeden wkład?

Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić kosz LitterLocker to ten artykuł jest dla Ciebie! 😉

Dlaczego kosz na żwirek ?

Opróżniam kuwetę codziennie rano i wieczorem, ale robię to również za każdym razem, gdy widzę mojego kota Apollo korzystającego z kuwety. Wychodzenie z domu do wiaty śmietnikowej kilka razy w ciągu dnia to według mnie straszna strata czasu, a w dodatku to nieekologiczne rozwiązanie (Ile jednorazowych worków foliowych trzeba by było zużywać?!). Magazynowanie brudnego żwirku w kuchennym koszu na odpady zmieszane okazało się niezbyt praktycznym rozwiązaniem, bo zwykły kosz nie blokuje za dobrze zapachów. Tak narodził się pomysł na sprawienie sobie kosza na żwirek i kocie odchody ??.

Dlaczego nie wyrzucam żwirku do toalety?

sposoby utylizacji żwirku dla kotów

Jakiś czas temu przeprowadziłam na ten temat szczegółowy wywiad z kilkudziesięcioma specjalistami, przedstawicielami polskich urzędów i przedsiębiorstw zajmującymi się środowiskiem, kanalizacją, utylizacją oraz gospodarowaniem odpadami, którzy zgodnie odpowiedzieli, że nie można wyrzucać zużytego żwirku do toalety – i to naprawdę z wielu, wielu powodów! Wszystkie te powody oraz informacje jakie przepisy dotyczące utylizacji żwirku dla kota obowiązują w Polsce znajdziesz w moim artykule:
Jak poprawnie utylizować żwirek i kocie odchody.

Dlaczego kosz na żwirek marki LitterLocker?

LitterLocker kosz na żwirek

Wybrałam kosz LitterLocker na zużyty żwirek z kilku powodów. Szukałam najwygodniejszego rozwiązania, które pozwalałoby na magazynowanie zużytego żwirku i kocich odchodów oraz skutecznie blokowało uwalnianie zapachów ze środka. Jednocześnie zależało mi, aby kosz nie zajmował dużo miejsca i wyglądał estetycznie (miał stanąć w kuchni pod oknem). LitterLocker jest właśnie takim rozwiązaniem.

LitterLocker kosz na żwirek – Cena i dostępność

Kosz LitterLocker na żwirek kosztuje około 90-100 zł. Cena jednego wkładu (worków) wynosi około 30 zł (można kupić większy zestaw wkładów – wtedy cena za sztukę proporcjonalnie spada). Dostępne są także wzorzyste pokrowce (około 25 zł/szt). Czasem można natrafić na dość fajne promocje i wtedy ceny bywają dużo niższe.

Kosz, wkłady i pokrowce można kupić:

Moje zdanie o LitterLocker koszu na żwirek

Design – estetyczny i funkcjonalny

LitterLocker kosz na żwirek

Minimalistyczny i nowoczesny design kosza LitterLocker sprawiał, że kosz idealnie wkomponował się w moje mieszkanie. Jak już wspomniałam kosz stanął pod oknem w mojej kuchni (połączonej z salonem) i wygląda idealnie! Pojemnik zachwyca nie tylko swoją estetyką, ale również praktycznością. Szeroka podstawa kosza sprawia, że LitterLocker nie przewróci się łatwo – nawet jeśli kot będzie próbował na niego wskoczyć. Z tyłu pojemnika jest umieszczona rączka, dzięki której można podnosić i przenosić kosz, a z boku jest pojemnik na łopatkę.

Wymiary – kompaktowy i pojemny

Niewielkie rozmiary i minimalistyczny styl sprawiają, że kosz LitterLocker na żwirek będzie świetnie sprawdzał się w każdym wnętrzu – nawet jeśli nie masz za wiele wolnego miejsca. Wymiary pojemnika (z zamontowanym z boku uchwytem na łopatkę) – długość ok. 30 cm, szerokość ok. 25 cm, wysokość ok 43 cm. LitterLocker daje możliwość przechowywania 4-5kg żwirku i kocich nieczystości.

Akcesoria – fantastyczny uchwyt na łopatkę

W zestawie startowym LitterLocker oprócz kosz na zużyty żwirek jest łopatka do żwirku, uchwyt na łopatkę i jeden wkład z workami. Uchwyt na łopatkę to naprawdę praktyczne miejsce na trzymanie łopatki. Zawsze miałam problem z tym, gdzie położyć łopatkę – czasem próbowałam przyklejać haczyki na kuwetę, ale dość szybko się odklejały. Teraz wrzucam ją do uchwytu na koszu i problem z głowy!

LitterLocker kosz na żwirek

Akcesoria – dodatkowy pokrowiec dekoracyjny

Dekoracyjny pokrowiec to materiałowy rękaw ze wzrokiem. Do wystroju mojego mieszkania najlepiej pasował biały kosz, dlatego nie mam pokrowca i nie mogę podzielić się z Tobą żadnymi moimi wnioskami na jego temat. Pokrowiec można dokupić osobno.

Funkcjonalność – izolacja zapachów

LitterLocker kosz na żwirek

Czy faktycznie jest taki dobry w izolowaniu zapachów jak twierdzi producent? Czy z kosza LitterLocker śmierdzi? Napełniłam cały worek brudnym żwirkiem i kocimi odchodami a nic nie było czuć – nawet w pobliżu kosza! Budowa kosza LitterLocker powoduje pełną izolację nieprzyjemnych zapachów wewnątrz pojemnika. W środku znajduje się mechanizm – zapadania, która odcina zapach wydobywający się z wnętrza.

Funkcjonalność – wydajny wkład

LitterLocker kosz na żwirek

Wkład dołączony do kosza okazał się całkiem wydajny. Producent podaje, że to będą 2 miesiące przy 1 kocie. U mnie przy 1 kocie i żwirkach zbrylających jeden wkład worków wystarczył na aż 4 miesiące. Skąd taka rozbieżność moich testów i obietnic producenta? Podejrzewam, że przyczyną jest dieta mojego kota. Stosowanie wysokomięsnych karm wysokiej jakości sprawia, że kocie odchody są mniejsze objętościowo, więc wkład LitterLocker wystarcza na dłużej.

Aspekt ekologiczny – jest dobrze, ale mogłoby być lepiej

Kosz działa na specjalne wkłady z foliowymi workami. Foliowe worki nie są zbyt ekologiczne, ale ilość wyrzucanej foli jest znacznie mniejsza niż w przypadku wyrzucania odchodów w jednorazówkach. Foliowe worki stosuje się również przy ludzkich odpadach zmieszanych.

Ostatnio na targach dla branży zoologicznej wpadła mi w ręce próbka ekologicznych i kompostowanych worków na psie odchody ? ?. Wypróbuje je jako alternatywę, ale mam nadzieje, że producent kosza LitterLocker wkrótce doda eko worki do swojej oferty.

LitterLocker kosz na żwirek

Podsumowanie: LitterLocker kosz na żwirek

Jak LitterLocker kosz na zużyty żwirek sprawdził się u nas? Moim zdaniem LitterLocker to synonim komfortu i higieny. Doskonale spełnia swoje zadania, a przy tym świetnie wygląda. Jest naprawdę prosty w obsłudze – od pierwszego montażu, przez codzienne użytkowanie, aż po wyrzucenie pełnej torby. Uważam, że ktokolwiek zacznie korzystać z kosza LitterLocker, nie będzie chciał zrezygnować z tego komfortu.

Zalety

  • Minimalistyczny i nowoczesny design.
  • Szybka i łatwa obsługa.
  • Świetna izolacja zapachów.
  • Pojemnik na łopatkę i łopatka do żwirku w zestawie.
  • Uchwyt do przenoszenia całego kosza.
  • Rzadsze chodzenie z kocimi nieczystościami do wiaty śmietnikowej.
  • Nożyk wewnątrz, aby szybko i wygodnie było odcinać worki.
  • Niewielkie rozmiary, a jednocześnie duża pojemność.

Wady

  • Brak kompostowanych wkładów z workami.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Skomentuj i udostępnij mój artykuł, aby dać mi motywację do dalszego działania! 💙

  • Nie zapomnij zostawić komentarza!

Śmiało, zostaw komentarz pod artykułem! Podziel się swoimi przemyśleniami, pytaniami, lub propozycjami tematu na kolejny artykuł. Chcesz, żebym napisała recenzję o konkretnym produkcie? Daj znać w komentarzu!

  • Podziel się linkiem w mediach społecznościowych!

Udostępnij link do tego artykułu na Twoich social mediach, napisz w swojej relacji/stories o moim blogu albo pokaż jak zainspirowały Cię moje treści. Niech inni też mają okazję stać się świadomymi kocimi opiekunami!

⠀⠀

Dołącz do naszej społeczności
świadomych kocich opiekunów!

Obserwuj Apollo Fluffy Cat na Instagramie, YouTube. Facebooku,
Pinterest oraz Tiktok!

Joanna z Apollo Fluffy Cat

Jestem Joanna i razem z moim puchatym kotem Apollo tworzę bloga Apollo Fluffy Cat, gdzie dzielę się doświadczeniami i wiedzą na temat kotów i ekologii, abyś Ty mógł stać się lepszym i bardziej świadomym opiekunem kota. Więcej o mnie, Apollo i misji naszego bloga znajdziesz na stronie "O Nas".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę