Recenzja: Calitti Corn żwirek kukurydziany

Kocia misja Apollo w poszukiwaniu najlepszych i najbardziej ekologicznych żwirków dla kotów trwa! Tym razem przetestowałam polski żwirek Calitti CORN. Czy spełnia wszystkie kocie i ludzkie potrzeby? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej recenzji.

Kilka słów o Calitti

Calitti to polska marka żwirków dla kotów. W ofercie znajdziesz żwirki biodegradowalne, bentonitowe i silikatowe. Od dawna znam i stosuje produkt tej marki, dlatego na moim blogu znajdziesz więcej recenzji żwirków Calitti:

Testy i analiza żwirku Calitti Corn

Calitti Corn to zbrylający biodegradowalny żwirek, który jest produkowany w Polsce z ziaren kukurydzy bez dodatków chemicznych. Dzięki uprzejmości producenta miałam możliwość przetestowania trzy opakowania żwirku Calitti Corn w paczkach po 6 litrów.

Dostępność

Opakowania żwirku 6 litrów są dostępne w kilku sklepach internetowych oraz na Allegro (na przykład tu za 16 zł)

Cena: około 17 zł za opakowanie 6 litrów.

Ekologicznie

Żwirek Calitti Corn jest biodegradowalny i pakowany w papierowe worki, dzięki czemu możesz ograniczyć ilość odpadów produkowanych w Twoim gospodarstwie domowym

Żwirek Calitti to polski produkt, a kupując polskie produkty nie tylko wspierasz nasz polski rynek, ale również przyczyniasz się do zmniejszenia emisji związanej z transportem.

Granulacja

Calitti Corn jest najdrobniejszym pelletem ze wszystkich roślinnych żwirków, które do tej pory testowałam. Jest bardzo delikatny i na pewno nie sprawi problemów łapkom kota. Na początku spodziewałam się, że przez to będzie miał skłonności do pylenia i roznoszenia się po mieszkaniu, ale testy żwirku rozwiały moje obawy (ups, spojler! :D).

Wyniki testów żwirku Calitti Corn

W trakcie testu przyjrzałam się żwirkowi pod kątem zbrylania, chłonności, zapachu, pylenia, roznoszenia po domu i wydajności. Żwirek wsypałam do jednej kuwety, przy której leży wycieraczka i jest używana przez jednego kociego testera – Apollo.

Zbrylanie i chłonność 5/5

  • tworzy zbite grudki
  • bardzo dobrze wchłania wilgoć

Zapach 5/5

  • ma naturalny zapach kukurydzy
  • bardzo dobrze pochłania brzydkie zapachy w kuwecie

Pylenie i roznoszenie po domu 5/5

  • nie pyli się przy wsypywaniu do kuwety
  • nie roznosi się po mieszkaniu, drobinki zostają na wycieraczce

Wydajność 5/5

6 litrów żwirku / jeden kot

  • 6 litrów wystarczyło na 24 dni

⠀⠀

Utylizacja żwirku

Producent podaje możliwość wyrzucania zużytego żwirku do toalety, ale również sugeruje, aby przede wszystkim stosować się do obowiązujących przepisów prawa w zakresie usuwania odpadów.

sposoby utylizacji żwirku dla kotów

Jakie przepisy dotyczące utylizacji żwirku dla kota obowiązują w Polsce?
W skrócie: zużyty żwirek i kocie nieczystości wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane. Więcej na temat zgodnych z polskim prawem i przyjaznych dla środowiska sposobów na utylizację wszystkich rodzajów żwirków i kocich odchodów znajdziesz w moim artykule:
Jak poprawnie utylizować żwirek i kocie odchody.

Moje zdanie o Calitti Corn

Jestem niezwykle zadowolona z aspektu ekologicznego żwirku Calitti Corn. Tak jak już wspominałam żwirek jest biodegradowalny, nie zawiera dodatków chemicznych, jest zapakowany w ekologiczne papierowe worki (zamiast plastikowych) a w dodatku jest produkowany w Polsce.

Ogromną zaletą tego żwirku jest jego wydajność. Jedno opakowanie żwirku wystarczało mi na 3,5 tygodnia i jest to najbardziej wydajny żwirek roślinny jaki do tej pory używałam.

Pozytywnie zaskoczyło mnie, że pomimo naprawdę drobnej granulacji, żwirek nie pylił się ani nie roznosił się po mieszkaniu na łapkach Apollo (wszystkie drobinki zostawały na dywaniku przed kuwetą). Zapach żwirku szczerze mi się spodobał, bo jest przyjemny i naturalny. Dopiero pod koniec użytkowania zapach żwirku staje się intensywniejszy, ale nie jest nieprzyjemny. Oczywiście kwestia zapachowa jest rzeczą bardzo indywidualną zarówno dla każdego kociego opiekuna jak i kota.

Podsumowując testy: żwirek Calitti Corn otrzymał ode mnie 5/5 łapek w każdej testowanej przeze mnie kategorii 🙂 Gratuluję!

Obecnie kukurydziany żwirek Calitti można kupić tylko w 6 litrowych workach, ale mam nadzieję, że wraz z rozwojem marki pojawią się również większe opakowania.

Okiem kota

Przy każdym teście żwirku jak mantrę powtarzam zdanie: „W kwestii żwirku najważniejsza jest zawsze opinia kota.” Jak mój puchaty kot Apollo zareagował na żwirek Calitti Corn? Na samym początku próbował „podgryzać” żwirek, więc musiałam zainterweniować, ale udało się szybko zapanować nad sytuacją 🙂 Podjadanie żwirku jest częstą reakcją wielu kotów na nowy, a w dodatku ładnie pachnący żwirek roślinny, o czym napisałam jakiś czas temu w artykule o wadach i zaletach różnych rodzajów żwirków dla kota.

⠀⠀

A Ty co o tym myślisz?

Czy korzystałaś/łeś kiedyś ze żwirku Calitti Corn? Jak się u Ciebie sprawił?

Dodaj komentarz pod tym postem i podziel się ze mną swoimi przemyśleniami, sugestiami oraz pytaniami!

⠀⠀

Dołącz do mojej społeczność świadomych kocich opiekunów ?

Nie zapomnij obserwować Apollo Fluffy Cat na Instagramie, YouTube. Facebooku i Pinterest.
Dla Ciebie to niecała minutka, a dla mnie to znak, że to co robię ma sens ❤️

Niektóre artykuły mogą zawierać linki afiliacyjne, więcej w Regulaminie Bloga.

Joanna z Apollo Fluffy Cat

Jestem Joanna i razem z moim puchatym kotem Apollo tworzę bloga Apollo Fluffy Cat, gdzie dzielę się doświadczeniami i wiedzą na temat kotów i ekologii, abyś Ty mógł stać się lepszym i bardziej świadomym opiekunem kota. Więcej o mnie, Apollo i misji naszego bloga znajdziesz na stronie "O Nas".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę