Muzyka dla kotów na Spotify

W tym poście dowiesz się jak muzyka działa na Twojego kota, jak zrobić playlistę Spotify inspirowaną Twoim pupilem oraz jaka muzyka jest najlepsza dla kotów. Psy i koty słyszą o wiele więcej niż ludzie, dlatego dźwięki mają na nie ogromny wpływ.

Jak muzyka działa na Twojego pupila

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Spokojna, niezbyt głośna muzyka nie tylko dobrze wpływa na ludzi, ale również na naszych pupili. Zwierzęca muzykoterapia pomaga zwierzakom ze złagodzeniem stresu, pozwala im się uspokoić, odprężyć i zrelaksować.

Muzyki możesz używać w sytuacjach, które mogą wywołać stres, na przykład:

  • Twój pupil zostaje sam w domu,
  • Twój pupil przyzwyczaja się do nowego domu,
  • w domu pojawia się nowy pupil lub dziecko,
  • umiera inny pupil albo członek rodziny,
  • aby zniwelować działanie głośnego środowiska np. podczas wybuchów fajerwerków w sylwestra, czy remontu u sąsiada.

Trzeba pamiętać, żeby muzyka nie była zbyt głośna. Głośne dźwięki działają negatywnie na zwierzęta i mogą wywołać lub zintensyfikować stres i strach.

Muzyka dla kotów

Profesor Charles Snowdon z Uniwersytetu Wisconsin-Madison oraz kompozytor David Teie wspólnie stworzyli muzykę idealną dla kotów, w której wykorzystali znane kotom rytmy i dźwięki (np. mruczenie). Ich badania wykazały, że koty są bardziej „zaangażowane” w słuchanie muzyki stworzonej specjalnie dla nich, niż przy słuchaniu muzyki klasycznej.

Możesz znaleźć ich utwory na stronie: musicforcats.com – gdzie dostępne są darmowe fragmenty utworów oraz można zakupić ich pełną wersję.

Podcast dla zwierzaków

Spotify stworzyło podcast „My Dog’s Favorite Podcast” skierowany do zwierzaków, które zostają same w domu. Podcast zawiera wielogodzinne nagrania składające się z relaksującej muzyki, spokojnych ludzkich głosów oraz dźwięków natury.

Playlista Spotify inspirowaną Twoim pupilem

Narzędzie „Pet Playlists” Spotify pozwala na wygenerowanie spersonalizowanej listy z utworami dla Ciebie, które są inspirowane Twoim psem, kotem, iguaną, ptaszkiem lub chomikiem. Dobieranie utworu bazuje na Twoich preferencjach muzycznych oraz quizie dotyczącym charakteru Twojego zwierzaka. A więc jeżeli zazwyczaj słuchasz głośnej i żywiołowej muzyki to na pewno nie nadaje się dla Twojego pupila!

Playlista Apollo’s Pet Playlist, którą Spotify wygenerowało dla mnie i mojego kota Apollo zawiera 30 utworów, w tym „All Cats Are Gray” The Cure i „ Everybody Wants to Be a Cat ” z filmu animowanego Aryskotraci (The Aristocats).

Jak stworzyć pupilową playlistę na Spotify

Zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku, gdzie krok po kroku pokazuję jak stworzyć spersonalizowaną playlistę Spotify inspirowaną Twoim pupilem:

⠀⠀

Podsumowanie: Muzyka dla kotów

Playlista dla zwierzaków wygenerowana przez Spotify to ciekawy i dość zabawny pomysł, jednak mimo wszystko nie zawsze będzie nadawała się dla Twojego zwierzaka. Wszystko zależy od tego jakiej muzyki Ty słuchasz, a więc może okazać się, że na liście znajdują się zbyt głośne i hałaśliwe utwory – tak ja to było w moim wypadku.

Podcast Spotify „My Dog’s Favorite Podcast” wypada o wiele lepiej. Zawiera wyłącznie spokojne, stonowane i naturalne dźwięki, które na pewno pomogą Twojemu zwierzakowi zrelaksować się i uspokoić.

Z moich obserwacji wynika, że najlepszą muzyką dla zwierzaka jest muzyka klasyczna, dźwięki natury (szczególnie śpiewające ptaszki i dźwięki deszczu) oraz utwory przeznaczone do medytacji.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Skomentuj i udostępnij mój artykuł, aby dać mi motywację do dalszego działania! 💙

  • Nie zapomnij zostawić komentarza!

Śmiało, zostaw komentarz pod artykułem! Podziel się swoimi przemyśleniami, pytaniami, lub propozycjami tematu na kolejny artykuł. Chcesz, żebym napisała recenzję o konkretnym produkcie? Daj znać w komentarzu!

  • Podziel się linkiem w mediach społecznościowych!

Udostępnij link do tego artykułu na Twoich social mediach, napisz w swojej relacji/stories o moim blogu albo pokaż jak zainspirowały Cię moje treści. Niech inni też mają okazję stać się świadomymi kocimi opiekunami!

⠀⠀

Dołącz do naszej społeczności
świadomych kocich opiekunów!

Obserwuj Apollo Fluffy Cat na Instagramie, YouTube. Facebooku,
Pinterest oraz Tiktok!

Joanna z Apollo Fluffy Cat

Jestem Joanna i razem z moim puchatym kotem Apollo tworzę bloga Apollo Fluffy Cat, gdzie dzielę się doświadczeniami i wiedzą na temat kotów i ekologii, abyś Ty mógł stać się lepszym i bardziej świadomym opiekunem kota. Więcej o mnie, Apollo i misji naszego bloga znajdziesz na stronie "O Nas".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę