Muzyka dla pupila na Spotify

Muzyka dla pupila na Spotify

Psy i koty słyszą o wiele więcej niż ludzie, dlatego dźwięki mają na nie ogromny wpływ. W tym poście opowiem jak muzyka działa na Twojego pupila, jak zrobić playlistę Spotify inspirowaną Twoim pupilem, jaka jest najlepsza muzyka dla psiaka czy kociaka, a także o wielu innych ciekawostkach związanych z muzyką dla zwierzaków.

Jak muzyka działa na Twojego pupila

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Spokojna, niezbyt głośna muzyka nie tylko dobrze wpływa na ludzi, ale również na naszych pupili. Zwierzęca muzykoterapia pomaga zwierzakom ze złagodzeniem stresu, pozwala im się uspokoić, odprężyć i zrelaksować.

Muzyki możesz używać w sytuacjach, które mogą wywołać stres, na przykład:

  • Twój pupil zostaje sam w domu,
  • Twój pupil przyzwyczaja się do nowego domu,
  • w domu pojawia się nowy pupil lub dziecko,
  • umiera inny pupil albo członek rodziny,
  • aby zniwelować działanie głośnego środowiska np. podczas wybuchów fajerwerków w sylwestra, czy remontu u sąsiada.

Trzeba pamiętać, żeby muzyka nie była zbyt głośna. Głośne dźwięki działają negatywnie na zwierzęta i mogą wywołać lub zintensyfikować stres i strach.

Playlista dla pupila na Spotify

Spotify to darmowy serwis strumieniujący muzykę i podcasty, który jest dostępny na telefonie, komputerze i wielu innych urządzeniach.

Narzędzie „Pet Playlists”, które możecie znleżć na www.spotify.com/pets/ pozwala na wygenerowanie spersonalizowanej listy Spotify z utworami dla Ciebie i Twojego psa, kota, iguany, ptaszka czy chomika.

Dobieranie utworu bazuje na Twoich preferencjach muzycznych oraz quizie dotyczącym charakteru Twojego zwierzaka. A więc jeżeli zazwyczaj słuchasz głośnej i żywiołowej muzyki to na pewno nie nadaje się dla Twojego pupila!

Playlista Apollo’s Pet Playlist, którą Spotify wygenerowało dla mnie i mojego ciekawskiego i przyjacielskiego kota Apollo zawiera 30 utworów, w tym „All Cats Are Gray” The Cure i „ Everybody Wants to Be a Cat ” z filmu animowanego Aryskotraci (The Aristocats).

Jak stworzyć playlistę inspirowaną Twoim pupilem

Zapraszam do obejrzenia filmiku, gdzie krok po kroku pokazuję jak stworzyć spersonalizowaną playlistę Spotify inspirowaną Twoim pupilem.

⠀⠀

Podcast dla zwierzaków

Spotify stworzyło również podcast „My Dog’s Favorite Podcast” skierowany do zwierzaków, które zostają same w domu. Podcast zawiera wielogodzinne nagrania składające się z relaksującej muzyki, spokojnych ludzkich głosach oraz dźwięków natury.

⠀⠀

Ciekawostka: muzyka stworzona specjalnie dla kotów

Profesor Charles Snowdon z Uniwersytetu Wisconsin-Madison oraz kompozytor David Teie wspólnie stworzyli muzykę idealną dla kotów, w której wykorzystali znane kotom rytmy i dźwięki (np. mruczenie). Ich badania wykazały, że koty są bardziej „zaangażowane” w słuchanie muzyki stworzonej specjalnie dla nich, niż przy słuchaniu muzyki klasycznej.

Możecie znaleźć ich utwory na stronie: musicforcats.com – gdzie dostępne są darmowe fragmenty utworów oraz można zakupić ich pełną wersję.

Podsumowanie

Playlista dla zwierzaków wygenerowana przez Spotify to ciekawy i dość zabawny pomysł, jednak mimo wszystko nie zawsze będzie nadawała się dla Twojego zwierzaka. Wszystko zależy od tego jakiej muzyki Ty słuchasz, a więc może okazać się, że na liście znajdują się zbyt głośne i hałaśliwe utwory – tak ja to było w moim wypadku.

Podcast Spotify „My Dog’s Favorite Podcast” wypada o wiele lepiej. Zawiera wyłącznie spokojne, stonowane i naturalne dźwięki, które na pewno pomogą Twojemu zwierzakowi zrelaksować się i uspokoić.

Z moich obserwacji wynika, że najlepszą muzyką dla zwierzaka jest muzyka klasyczna, dźwięki natury (szczególnie śpiewające ptaszki i dźwięki deszczu) oraz utwory przeznaczone do medytacji.

Jak muzyka działa na Twojego pupila? Czy próbowałeś już stworzyć playlistę inspirowaną Twoim pupilem na Spotify?

⠀⠀

A Ty co o tym myślisz?

Dodaj komentarz pod tym postem i podziel się ze mną swoimi przemyśleniami, sugestiami oraz pytaniami!

⠀⠀

Dołącz do mojej społeczność świadomych kocich opiekunów 🐾

Nie zapomnij obserwować Apollo Fluffy Cat na Instagramie, YouTube. Facebooku i Pinterest.
Dla Ciebie to niecała minutka, a dla mnie to znak, że to co robię ma sens ❤️

Joanna z Apollo Fluffy Cat

Jestem Joanna i razem z moim puchatym kotem Apollo tworzę bloga Apollo Fluffy Cat, gdzie dzielę się doświadczeniami i wiedzą na temat kotów i ekologii, abyś Ty mógł stać się lepszym i bardziej świadomym opiekunem kota. Więcej o mnie, Apollo i misji naszego bloga znajdziesz na stronie "O Nas".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót do góry